Prof.Dr. Ahu URAZ ÇÖREKÇİ (Dekan V.)

Sevgili Öğrenciler,

 

2018-2019 yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Fakültemiz, bugün nitelikli öğretim üyelerimizin gerek bilimsel gerek klinik çalışmaları ile çağdaş ve modern teknolojinin son imkanlarından yararlanılan bir ortamda, ağız ve diş sağlığı konusunda güncel tedavi yaklaşımları uygulayan ülkemizin öncü fakülteleri arasında yer almayı amaç edinmiş bir eğitim yuvası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Sizlerin öğrencilerimiz olarak bizler ile buluştuğu İzmir Demokrasi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi çatısı altında, beş yıl sürecek teorik ve pratik çalışmaları kapsayan serüveninizin sonucunda araştırmacı, insani değerler ile donanmış birbirinden yetenekli, modern çağa uygun, üreten, paylaşan, doğru bilgilerle beslenen ve hür düşünen Diş Hekimi meslektaşlarımız olarak sizleri mezun edebilmek en büyük hayalimizdir.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki gerek klinik gerekse temel tıp bilimlerinde tanınırlığa sahip deneyimli ve dinamik öğretim üyeleri ve elemanları, gerçekleştirdikleri akademik ve bilimsel çalışmaları ile ulusal ve uluslararası yayın/kongre/sempozyumlarda ülkemizi ve üniversitemizi başarı ile temsil etmektedirler. Bilimsel ve klinik çalışmalar ile sağlık ve eğitim hizmetlerini geliştirmek, mesleğimizi daha ileriye götürmek ve geleceğimizi emanet edeceğimiz genç akademisyenlerimizi bilimin ışığında yetiştirmek başlıca hedeflerimizdir.

 

Yeni aramıza katılan öğrencilerimize hoş geldiniz derken, tüm öğrencilerimize Eğitim ve Öğretim yılında sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu günler temenni ederim. Bu zorlu süreçte yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen, eğitim-öğretim faaliyetlerimizde katkı sağlayan akademik ve idari kadroda çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Prof. Dr. Ahu URAZ ÇÖREKCİ

Dekan V.